Trojka na dráze – vysoká účast a překvapivé stříbro

Na stadionu Slezanu se ve středu 27. 5. sešlo 286 závodníků, aby si po dlouhé době užili běžeckých závodů. Mezi nimi i 17 pětibojařů Lašského sportovního klubu, což je velmi hezké číslo.

Na start se postavili nejprve mládežnické kategorie, všechny čekalo shodně 600 m. Velmi příjemným překvapením byl Teodor Raška. Skvělým způsobem si rozložil síly a doslova na chleba si namazal o rok starší atlety pořádajícího oddílu. Zaslouženou odměnou mu je stříbrná medaile.

Do prestižní desítky se dostal čtvrtým místem Tobias Raška, dále pak Jan Venglář, který skončil sedmý a Emma Drescherová devátá.

Naši starší pětibojaři se přihlásili do závodů dospělých. I když s tratí dlouhou 3000 m nemají příliš zkušeností, byly jejich časy, dle vyjádření trenérů, velmi dobré a dávají naději do nadcházejících pětibojařských závodů.

Sečteno podtrženo, Trojka na dráze se nám povedla. Děkujeme všem za účast a podané výkony, před Teodorem pak smekáme klobouček. Alespoň už ví, co to znamená někomu vypálit rybník.