Za námi je 2. kolo ČPM 2024

Během uplynulého víkendu pokračoval  svým 2. kolem Český pohár mládeže 2024. Nejprve v sobotu v Kralupech nad Vltavou soutěžili moderní pětibojaři kategorie U10 – U14, v neděli se na pražské Dukle utkali jejich zkušenější kolegové z kategorie U15 – OPEN.

Jelikož se sobotní termín kryl s dalšími plaveckými závody, vyrazili do Kralup reprezentovat Lašský sportovní klub F-M pouze dva odvážlivci – Jakub Husánik a Jakub Kleinwächter, oba v kategorii U13.

Plaveckou část kluci zvládli na výbornou, při kraulové stovce opět posunuli svá maxima, Kuba Husánik dokonce o celých 6 sekund. Poté na oba čekala velká výzva v podobě OCR dráhy. Instruktážní video s tratí, kterou pořádající oddíl zveřejnuje vždy jen několik málo dní před závody, totiž dávalo tušit, že kluci to tentokrát nebudou mít tak jednoduché. Pár minut tréninku před startem, snaha pobrat techniku, jak se zhoupnout na kruzích, doskočit za došlapovou metu, kluky stálo mnoho času a sil. S každou překážkou na trati se však poprali opravdu statečně.

Na běžecký ovál vybíhali s odstupem 1:30 na vedoucího závodníka. Kuba  Kleinwächter opět potvrdil, že je výborný běžec, celou dobu držel ostré tempo, chtěl dohnat bodovou ztrátu. Kuba Husánik se první půlku pral sám se sebou, druhou šestistovku však až do finiše běžel naplno.

Kluci ve všech třech disciplínách bojovali s maximálním nasazením, které jim nakonec v celkovém pořadí v kategorii U13 zajistilo 12. místo v případě Kuby Husánika a 13. příčku pro Kubu Kleinwächter. Na poprvé dobrá práce, pánové!

Následně v neděli v Praze, ve sportovním areálu Na Julisce, se utkali moderní pětibojaři kategorie U15 – OPEN. Barvy našeho klubu zde hájili Ludmila Pavelková, Zoe Carbalová, Karin Witalová a Lukáš Liška, všichni jako starší junioři U19. I na většinu z nich zde čekalo premiérové kolo nové disciplíny moderního pětiboje – OCR dráha, která jako jediná v celé ČR stojí právě v areálu TJ Dukly.

A právě v této nejobávanější disciplíně si z našich nakonec nejlépe vedla Lída, která už pár závodních zkušeností za sebou přece jen má. Škoda, že to Lídě nevyšlo v bazéně, kde ztratila cenné vteřiny, stejně jako při laser-runu. Ani skvělý výsledek v šermu ji tak nepomohl k medaili a Lída se musela spokojit s 5. místem. Zoe Carbalová po standardním výkonu brala 7. místo, Karin Witalová se umístila na příčce 8.

Pro Lukáše Lišku to byly úplně první pětibojařské závody v životě. Šéftrenérem byl pasován do role černého koně. Pár dní před závody však Lukáše sklátila nemoc a fyzická kondice šla dolů. To se samozřejmě projevilo ve výsledcích, kdy Lukáš v celkovém součtu bodů skončil až na 9. místě. Není však třeba věšet hlavu, za dva týdny tu máme 3. kolo!

Všem závodníkům děkujeme za účast a reprezentaci našeho klubu a těšíme se na další kola ČPM 2024!

ČPM 2024 (U10-U14) – 2. Kolo – konečné výsledky

ČPM 2024 (U15- OPEN) – 2. Kolo – konečné výsledky

Pětiboj - nadcházející události

ČPM 2024 – 5. kolo

Místo: Praha Termín: 8. 6. Propozice: ČPM 2024 – 5. kolo Ročníky 2010 a starší

ČPM 2024 – 8. kolo

Místo: Praha Termín: 5. 10. Propozice: ČPM 2024 – 8. kolo Ročníky 2010 a starší

Naši partneři

© 2024 • Tirata.cz