Výjimečné výkony Matěje a Teodora v Bystřici a šest medailí k tomu

Početná výprava Lašského sportovního klubu Frýdek-Místek zanechala na 6. kole ČPM v Bystřici skvělý dojem. Medaile se nám podařilo vybojovat ve všech věkových kategoriích mimo jediné. V té nejdůležitější – U15, jsme totiž zůstali třikrát těsně pod stupni vítězů.

MČR kategorie U15, to byla velká výzva hned pro devět našich pětibojařů. Výjimečným výkonem se zde zaskvěl Teo Raška. 158 bodů na střelnici, výborné plavání i běh, to vše dohromady mu zajistilo nádherné čtvrté místo. A to jeho soupeři byli i o dva roky starší. Mezi děvčaty si nejlépe vedla Ema Surmová, která dokončila závod jako šestá. Do prestižní desítky se podařilo dostat i Anně Milotové – deváté místo. V soutěži družstev nám tentokrát chybělo kousek toho štěstí. Dvojici Anna Milotová/Ema Surmová scházelo na medailovou pozici pouhých 19 bodů a u Vincenta Sárköziho s Teodorem Raškou to bylo bodů 23.

Nádhernou bitvu o bronzovou medaili svedla naše děvčata v U11. Těsný souboj nakonec o prsa vyhrála Justýna Janoviaková před Sofií Krausovou. Rozhodla o tom necelá vteřina, o kterou byla v bazénu lepší právě Justa.

Jan Venglář je velmi dobrý plavec, díky čemuž se po této disciplíně dostal do vedení v závodě. To mu však v běhu vydrželo jen krátkou chvílí. Nakonec ale našel jen dva přemožitele a po zásluze obsadil třetí místo. Do desítky se v U13 dostali i Damián Carbal a Ondřej Kornel – 9. a 10. místo.

Hned dvě zlaté medaile do naší bystřické sbírky přidal Tobias Raška. Suverénním výkonem v kategorii U17 a U17+ nedal žádnému ze soupeřů ani tu nejmenší šanci, dost dobrá práce. Poprvé pod minutu se při střelbě dostala Ludmila Pavelková a i díky tomuto vybojovala cennou stříbrnou medaili. Mezi mladšími dorostenci dále obsadil Aleš Majstryszin šesté a Karin Witalová osmé místo.

Matěj Kornel byl trenéry přihlášen o kategorii výš a i v U19 prokázal, že je elitním českým pětibojařem, když zde nenašel přemožitele a zaslouženě zvítězil. Na pátém místě v závodě se potom umístil Jonáš Ryška.

Tři zlaté, jedna stříbrná a dvě bronzové medaile a k tomu výborné výkony celé výpravy Lašského sportovního klubu F-M. Z Bystřice tak odjíždíme rozhodně spokojeni.