Pět zasloužených medailí z Bystřice

Jak jsme avizovali, v sobotu v Bystřici nad Olší proběhlo 3. kolo Českého poháru mládeže 2024 v moderním pětiboji pro kategorie U10-U14.  Za  Lašský sportovní  klub F-M  zde mezi U13 bojovali Alžběta Ligocká, Justýna Janoviaková, Jakub Kleinwächter, v kategorii U14 Eliška Bobčáková, Marie Kročová a Jan Venglář. Na naše mladé pětibojaři opět čekaly tři disciplíny – stovka kraul, OCR dráha a běh na 1200, resp. 1800 metrů.

Bazén byla jistota. Dle startovních listin patřili Justy i Honza mezi černé koně, což také svým výkonem potvrdili. Ve vodě nenašli žádného přemožitele a do další disciplíny nastupovali z vedoucí pozice, s pěkným bodovým náskokem. Ovšem i zbytek naší výpravy si po této části nevedl vůbec špatně.

Poté následovala obávaná OCR dráha.  Ta bývá každé kolo jiná, dle  režie pořádajícího klubu a o jejím složení a podobě jednotlivých překážek se závodníci dozvídají jen pár dní před závodem. Základem úspěchu je pak správná taktika spočívající v kombinaci rychlosti a techniky pro zdolání dané překážky. Přesně to si vzaly k srdci Bětka s Maruškou, které dráhu proběhly bezchybně jak namydlený blesk, stejně jako Honza, který opět utvrdil svou roli favorita (OCR v podání Honzy ke zhlédnutí zde). Také Kuba díky pěknému výkonu poskočil výše v průběžném pořadí. Naopak Elišce ani Justýně se tato disciplína nevyvedla. Eli při snaze zdolat dráhu v co nejkratším čase doplatila hned na dvojchybu, naopak Justýnu o cenné vteřiny připravila přílišná opatrnost a pomalé tempo.

Poslední částí pětibojařského souboje byl běh. Déšť, kaluže na dráze a teplota kolem pěti stupňů. To rozhodně nejsou ideální podmínky. Všichni proto zaslouží velkou pochvalu, jak se s tím na běžeckém oválu dokázali porvat. V kategorii U 13 nakonec jako 2. doběhla Justýna a  získala stříbrnou medaili, pouze 20 bodů od zisku bronzové medaile díky skvělému běžeckému výkonu byla Bětka, na kterou tak zbylo neoblíbené 4. místo, pro 3. místo a bronzovou medaili si doběhl Jakub. I v kategorii U14 se dařilo – 2. místo a stříbrnou medaili uhájila Maruška, stejně jako Honza,  3. místo a bronzová medaile připadla Elišce.

Tři stříbrné a dvě bronzové medaile z pětibojařských závodů – to jsou opravdu skvělé výsledky. Holky a kluci, moc vám gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci našeho Lašského sportovního klubu F-M.