Matěj Kornel mistrem České republiky!

S velkým očekáváním a plna sebevědomí odjížděla výprava 17 pětibojařů Lašského sportovního klubu do Kralup nad Vltavou. Konalo se zde 3. kolo ČPM, ale především MČR kategorií U17 a U19. Byly to dramatické závody se sladkým i hořkým koncem.

U17. Matěj Kornel vybíhal do laser runu ze šesté pozice, což pro něj neznamenalo až tak velkou ztrátu, všichni víme jak skvělým je běžcem. Svůj handicap smazal velmi rychle a to i díky přesné a rychlé střelbě. Potom už jen navyšoval náskok a v závěrečném kole si mohl v klidu vychutnat zasloužené ovace pro mistra ČR v moderním pětiboji mezi mladšími dorostenci. Naprosto přesně dokázal načasovat svou formu i Aleš Majstryszin, který doběhl na druhém místě, což je obrovský úspěch. Tato naše dvojice tak dokázala získat i zlatou medaili v soutěži družstev. Tahle je jen pro vás, pánové.

U19. Mezi staršími dorostenci byl jediný velký favorit na titul a tím byl Štěpán Surma. Svou roli plnil beze zbytku ve všech disciplínách a před poslední střelbou měl tak velký náskok, že ho o triumf mohl připravit jen zázrak. Jenomže zázraky se bohužel občas dějí. Štěpán si na špatně vyznačené trati zkrátil trasu, a byť se jednalo o několik málo metrů a výsledek to nijak nemohlo ovlivnit, byl diskvalifikován! Tomuhle se říká naběhnout si přímo na vidle, Štěpáne.

Ucelenou sbírku všech tří cenných kovů pro Lašský sportovní klub F-M doplnil Teodor Raška, který skvělým výkonem a zároveň v osobním rekordu získal bronzovou medaili v kategorii U13. Skvěle Teo!

Děkujeme celé naší výpravě za předvedené výkony a příkladnou reprezentaci klubu. Konečné výsledky všech kategorii naleznete ZDE. A teď ještě jednou to nejdůležitější. Novým panovníkem roku 2022 v kategorii U17 se stává Matěj Kornel.