Vincent s Teodorem získali bronz na MČR U13

Skvělý tah se povedl našemu šéftrenérovi Pavlu Gazdovi, když pro závody v Bystřici nominoval Teodora Rašku do kategorie U13. Vincent Sárközi tak k sobě získal skvělého parťáka. Oba naši pětibojaři podali nadprůměrné výkony a získali bronzové medaile na MČR U13 v soutěži družstev. Tohle je opravdu velký úspěch.

Velmi početné zastoupení v U13 mají vždy naše děvčata. V Bystřici však byly tentokrát jen čtyři, i tak bojovaly statečně a nebýt velkých chyb v běžecké časti, mohly myslet na stupně vítězů. Nakonec tak dvojici Anna Milotová/Ema Ryšková zbyla jen bramborová medaile.

Závod od závodu vylepšuje své plavecké časy Jan Venglář, tentokrát prolomil metu 37 vteřin (36,29).  A protože své běžecké trápení ukončil právě v Bystřici, kde ze svého času smáznul deset sekund, mohl se radovat ze stříbrné medaile. Tohle je nečekané ale o to milejší překvapení. Do prestižní desítky se podíval Damián Carbal (8. místo) a František Hrabal (10. místo). Mezi děvčaty skončila Kristýna Uhrová osmá a Rozálie Ševčíková desátá.

V kategorii U15 to je jako přes kopírák, zatímco Matěj Kornel a Tobias Raška sbírají cenné kovy, Dan Venglář kope brambory. Vynikajícím výkonem 169 bodů na střelnici položil základ ke své zlaté medaili Tobi, Matěj opět předvedl, jak skvělým je běžcem a bral bronz. Dan ani v Bystřici na medaili nedosáhl a skončil opět čtvrtý.

Vynikajícího bodového výsledku – 922 bodů dosáhl Štěpán Surma. Nejenže bral dvakrát zlato, ale pokořil rekord v kategorii U17, tolik bodů na území ČR nikdy nikdo z českých pětibojařů historicky nedosáhl. V U17+ brali bronzové medaile taky Anna Studénková a Jonáš Ryška.

V U19 drží náš prapor už jen Vanda Žálková. A drží jej pevně, je příkladem pro všechny naše pětibojaře svou vytrvalostí a skvělým přístupem. V Bystřici to sice na bednu nebylo, ale i tak smekáme Vando.

Nádherné závody, skvělé výkony a výsledky. Všem vám za ně děkujeme. A už v sobotu se těšíme do Hořovic na 5. kolo ČPM a MČR U11.