Valachy man – 1. místo Tobiáš Šimčák

V rámci čtyřdílného seriálu „VALACHY TOUR 2020“ se v pátek 24. července uskutečnil triatlonový závod „VALACHY MAN„. Náš klub měl v mládežnických kategoriích i v kategorii dospěláků velmi slušné obsazení. Na startu, a jsme rádi, že i ve výsledkových listinách :-), se objevili – Izabel Běčáková, Ema Surmová, Matěj Kornel, Tomáš Kornel, Martin Surma, Martin Surma sen. a Tobiáš Šimčák.

V „dospěláckém“ krátkém triatlonu s tratěmi 250 m plavání, 12 km kolo a 3,6 km běh zabojovali se soupeři, mezi sebou, a hlavně sami se sebou, otec a syn Martinové. Mladší Martin věkem ještě kategorie U14 se s tratí vyrovnal nadmíru dobře a v čase 1:07:49.9 obsadil celkové 182. místo a v kategorii U20 22. místo. „Dědek“ Martin sen. obsadil časem 1:06:05.9 celkové 161. místo a v kategorii U50 43. místo. Podle očitých svědků bylo hezké sledovat, jak se Martinové na trati vzájemně nahánějí a předbíhají!

V mládežnickém triatlonu se v dívčích kategoriích představila Izabel a Ema. Izabel se v kategorii U8 s tratěmi 60 m plavání, 1,5 km kolo a 600 m běh vypořádala velmi hezky a odměnou jí bylo konečné parádní 6. místo! Ema startovala v U12 a čekalo jí 100 m plavání, 3 km kolo a 1,1 km běh. Emča tradičně výškou nejmenší, ale srdcem z největších se může těšit ze 14. místa.

V chlapcích naši tři zástupci ukázali, že lašáci opravdu umí! V kategorii U12 100 m plavání, 3 km kolo a 1,1 km běh na sebe upozornil pěkným 12. místem Tomáš. Kategorie U14 měla délku tratí náročnější 100 m plavání, 5,5 km kolo a 2 km běh, ale Matějovi to vůbec nevadilo a vybojoval výborné 4. místo! A to nejlepší na závěr, v kategorii U16 se zaskvěl náš triatlonista specialista Tobiáš, který závod 100 m plavání, 5,5 km kolo a 2 km běh absolvoval nejrychleji a zvítězil. Jestli výsledkový archiv neklame, tak je to náš první vítěz na VALACHY TOUR. Tobi, gratulujeme!

A co říci na závěr?! Skvělá reprezentace našeho klubu, vždyť mezi stovkami startujících byly naše dresy vždy vpředu! DĚKUJEME Izabel, Emě, Martinům, Tomášovi, Matějovi a Tobimu za předvedené výkony a výborné sportovní výsledky. Přejeme všem našim LAŠÁKŮM jen houšť podobných sportovních vystoupení!