Triatlon Babice – tři starty, tři medaile

Letní prázdniny jsou vždy hlavní závodní sezonou pro triatlonisty. Hezkého závodu v obci Babice u Šternberka se zúčastnili i tři naši reprezentanti.

Izabel Běčáková startovala na trati 50 m plavání, 4 km kolo a 1 km běh, což byla na její věk (2012) poměrně těžká zkouška. Vše však zvládla na výtečnou a odměnou jí byla zlatá medaile. Ema Surmová ve vyšší kategorii, ale na stejně postavené trati se prala s početnou konkurencí a výborným výkonem obsadila krásné třetí místo.

Jediný náš mužský zástupce Tobiáš Šimčák, startoval už mezi dospělými, což znamenalo uplavat 500 m, ujet 20 km a uběhnout 5 km. To vše se Tobimu povedlo v krásném čase 01:03:03 a zaslouženě si z Babic odváží bronzovou medaili.

Izo, Emo, Tobi, gratulujeme k výtečným výkonům a k zaslouženým medailím. Teď je před námi prestižní Valachy man.