Třetí kolo ČPM v Bystřici ve znamení malé účasti

Další kolo Českého poháru mládeže 2023 mají za sebou naši pětibojaři. Jak jsme avizovali, konalo se uplynulou sobotu v Bystřici nad Olší. Z původně přihlášených  osmnácti pětibojařů Lašského sportovního klubu F-M však nakonec do soutěžního klání zasáhlo pouze 13 závodníků.  Ale i tak se našim podařilo hned 3 x atakovat stupně vítězů.

Kuriózní situace nastala v nejstarší účastnické  kategorii OPEN muži, kde jako jeden ze dvou závodníků startoval Jonáš Ryška. Byť neabsolvoval část závodu, laser-run, kde byl diskvalifikován, měl i tak druhou příčku a stříbrnou medaili jistou.

Matěj Kornel opět potvrdil, že je elitním českým pětibojařem, když v kategorii U19 nenašel přemožitele a svými výbornými výkony v šermu, běhu a střelbě si zaslouženě vybojoval 1. místo a získal zlatou medaili.

Mezi U17 jsme měli zastoupení pouze v dívčí kategorii. Zde si nejlépe vedla Anna Milotová, které obsadila 8. příčku. Karin Witalová svým bodovým součtem dosáhla na 10. místo a Zoe Carbalová na místo 13.

Napínavý souboj předvedla Ema Surmová v kategorii U15. Po kraulařské stovce jasně vedla, dařilo se jí i na střelnici, zlato ji však nakonec uteklo o pouhých 11 bodů a musela se spokojit s 2. příčkou a stříbrnou medailí. Adina Doležalová ve stejné kategorii obsadila 12. místo. Mezi chlapci kategorie U15  se na 5. místě umísil Teodor Raška.

Pěkné výkony podala i děvčata v kategorii U13. Justýna Janoviaková skončila na 6. místě, Marie Kročová na 7. a Eliška Bobčáková na 10. místě.  Mezi nejmladšími závodníky kategorie U11 náš klub reprezentovala Melissa Foldynová, která se umístila na 9. příčce a Adam Doležal, jemuž připadlo 10. místo.

Holky a kluci, dobrá práce! Medailistům gratulujeme a všem děkujeme za reprezentaci našeho Lašského sportovního klubu F-M.