Teodor Forrest Raška opět zlatý

Šest našich pětibojařů se představilo na atletickém závodě Slezanská hodinovka. Čekala na ně zajímavá, dnes již trochu zapomenutá disciplína – Cooperův test. Zde se měří vzdálenost, kterou sportovec uběhne za rovných 12 minut. Výkony a výsledky našich reprezentantů opravdu předčili očekávání.

Naprosto výjimečný je výkon Teodora Rašky, který ve svých deseti letech uběhl 3029 m. Považte, že tato vzdálenost, by mu stačila na první místo i mezi ročníky 2005/06! Teo se však spokojil se zlatem ve své kategorii a stává se noční můrou svým soupeřům z atletických oddílů.

Velmi solidní výkon podali i Tobias Raška a Daniel Venglář, jejich stříbrné medaile jsou toho důkazem. 

Ema Surmová, jako jediná naše zástupkyně mezi dívkami, obsadila 4. místo. Byť nikdo tu bramboru rád nemá, v konkurenci 22 atletek je to vynikající výsledek.

Štěpán Surma od začátku držel tempo s vedoucím závodníkem. V závěru však už byla koncentrace kyseliny mléčné v jeho těle příliš vysoká. I když mu o pouhé 4 m uteklo třetí místo, výkon 3540 m je obdivuhodný.

Jediný, kdo se vyhnul Cooperově testu, byl Jan Venglář, jeho ročník měl na programu 400 m. Honza doběhl na 10. místě a stále drží celkové 4. místo v Běžecké ceně mládeže. 

Zajímavé závody se skvělými výkony našich pětibojařů. To byla Slezanská hodinovka. Děkujeme Vám za vzornou reprezentaci Lašského sportovního klubu F-M.

Konečné výsledky – Slezanská hodinovka

Průběžné výsledky Běžecké ceny mládeže

Běh - nadcházející události

Travný Trek

Místo: Morávka Termín: 10. 12., start v 10:00 hodin Propozice: Travný Trek Trať 12,7 a 21,5 km

Předvánoční běh

Místo konání: Frýdek-Místek Termín: 17. 12. Propozice: Předvánoční běh Seznam závodů Běžecké ceny mládeže 2022

Naši partneři

© 2022 • Tirata.cz