Stříbro a bronz v parkuru

Jsme velmi rádi, že vás můžeme pravidelně informovat o pokrocích našich pětibojařů ve všech sportovních odvětvích, které moderní pětiboj zahrnuje.

Ještě v loňském roce jsme o parkurovém jezdectví moc nepsali, ale dnes je všemu jinak. Považte sami, naše témata v jezdectví – kurzy, individuální tréninky, licenční zkoušky, rozhovory a nově už i reporty ze závodů.

Ano, ano, dnes vás seznámíme s výsledky našich členů Emy a Jonáše Ryškových, kterých dosáhli v barvách Hřebčína HF Životice u Nového Jičína ve dnech 22. – 23. května na závodech v Opavě a 24. května v Trojanovicích.

Jonáš startoval v Opavě a parťáky mu byl byli koníci JENČÍ a WATER OF CALVANEXT. Celkem se za dva dny představil v pěti závodech a dokázal získat po výborných jízdách stříbrnou a bronzovou medaili! K tomu přidal ještě 2x 4. místo a 6. místo. „Jonny“, bravo!

Ema se zúčastnila skokových závodů v Trojanovicích a byla to její životní soutěžní skoková premiéra. S ponym LOVE YOU 1 si vyskákala krásné 4. místo. Emi, gratulujeme!

A jak viděl vystoupení svých svěřenců trenér Stanislav Hošák?Už týden po absolvování zkoušek se Jonáš účastnil závodů v Opavě. Byla to jeho premiéra na velkých koních. Jel pět parkuru na dvou koních. 5x čistě, bez chyb na překážkách. Jenchi potvrdil svou roli „profesora“. Dokázali spolu hned zvládnout parkur na úrovni 110cm čistě. Není běžné, aby jezdec ihned po absolvování zkoušek byl na této úrovni. Poradil si i s mladým pětiletým vraníkem, který teprve sbírá zkušenosti. I s ním absolvoval čistě 110cm. I tento kůň prokázal potenciál na vyšší skokovou třídu. Ema také týden po zkouškách na poníka absolvovala čistě dva parkury tentokrát v Trojanovicích. Byla to její úplně první závodní zkušenost. Dokonce se spolu s jejím Elvisem umístili na pěkném 4 místě.