Hodnocení pětibojařské sezóny 2022

Jako každoročně i letos zhodnotíme pětibojařský rok. Jaký tedy byl ten 2022? Mimořádně úspěšný, výjimečný a nepochybně nejlepší v desetileté historii Lašského sportovního klubu F-M. A také nejspíše už těžko zopakovatelný.

Stejně jako v roce 2021 se podařilo dvěma členům Lašského sportovního klubu F-M nominovat se do reprezentace ČR. Se lvíčkem na prsou dosáhl zcela výjimečného úspěchu Štěpán Surma (U19), když dokázal vybojovat titul mistra Evropy ve smíšené štafetě a v individuálním závodě se umístil na 17. místě. Výtečnými výsledky na mezinárodní scéně se může chlubit i Matěj Kornel (U17), když na MS obsadil 11. a na ME 17. místo.

Vedlo se nám i na MS v Biathle/Triathle. Odtud jsme, rovněž pod hlavičkou české reprezentace, odvezli v soutěži družstev jednu zlatou, dvě stříbrné a dvě bronzové medaile.

Na domácí půdě reprezentanti LSK F-M rovněž excelovali. Mistrem ČR se stal Matěj Kornel v kategorii U17, stříbro si ve stejném závodě vybojoval Aleš Majstryszin a spolu pak opanovali soutěž družstev. Bronzovou medaili na MČR U13 bral dokonce dvakrát Teodor Raška a to jak individuálně, tak i v družstvech spolu s Janem Venglářem. V U19 se to pak povedlo i dvojici Jonáš Ryška/Štěpán Surma.

Samostatnou kapitolou je ČPM. Absolutorium zaslouží naši reprezentanti U17, když obsadili všechny tři první pozice a to v pořadí Matěj Kornel, Tobias Raška, Aleš Majstryszin. Mezi děvčaty pak brala stříbrnou medaili Ludmila Pavelková. Další stříbro patří Štěpán Surmovi (U19) a bronz Teodoru Raškovi (U13).

Toto je výčet těch nejlepších výsledků sezóny 2022, ale pochvalu zaslouží všichni pětibojaři Lašského sportovního klu F-M. Za přístup k tréninku, za nasazení v závodech, za lepšící se bodové zisky. Velké poděkování samozřejmě patří trenérům, bez jejichž práce by tohle všechno nikdy nebylo!