Hodnocení pětibojařské sezóny 2021

Jako každoročně i letos zhodnotíme pětibojařský rok. Jaký tedy byl ten 2021? Mimořádně úspěšný, výjimečný a nepochybně nejlepší v historii Lašského sportovního klubu F-M.

Když byly hned na začátku sezóny odloženy první dvě kola ČPM, nevypadalo to moc růžově. To nás ale ani náhodou neodradilo od tvrdé přípravy. Absolvovali jsme povedené soustředění ve Szczyrku a zúčastnili se hned tří velmi dobře obsazených závodů v polském Drzonkówě. Nejspíše toto byl základní kámen tolik úspěšné sezony. Posuďte sami.

Poprvé v historii klubu se dva naši pětibojaři prosadili do reprezentace ČR. Anna Studénková (U17) a Štěpán Surma (U19) hájili barvy České republiky na ME v Portugalsku a MS v Egyptě. Skvělých výsledků jsme dosáhli na MS v Biathle/Triathle. Odtud jsme, rovněž pod hlavičkou české reprezentace, odvezli v soutěži družstev dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili.

Na domácí půdě reprezentanti LSK F-M rovněž excelovali. Máme vítěze družstev z MČR U15 – Aleš Majstryszin/Tobias Raška a U17 – Matěj Kornel/Tobias Raška. V kategorii U13 získali ve stejné soutěži stříbro Vincent Sárközi/Teodor Raška a v U19 Jonáš Ryška/Štěpán Surma. Prosadili jsme se i individuálně. Tobias Raška se stal mistrem ČR U15 a bronzovým v U17, aby k tomu všemu vyhrál ČPM U15. Aleš Majstryszin a Teodor Raška na MČR brali bronzové medaile v U15 resp. U13. V ČPM pak máme stříbrného Štěpána Surmu a bronzovou Annu Studénkovou.

Třešničkou tohoto sladkého dortu je povedená Velká cena Lašska. První závod ČPM, který poprvé ve své historii uspořádal Lašský sportovní klub F-M.

Toto je výčet těch nejlepších výsledků sezony 2021, ale pochvalu zaslouží všichni pětibojaři Lašského sportovního klubu F-M. Za přístup k tréninku, za nasazení v závodech, za lepšící se bodové zisky. Velké poděkování samozřejmě patří trenérům, bez jejichž práce by tohle všechno nikdy nebylo.