Ema a Jonáš uspěli u jezdeckých zkoušek

Ema a Jonáš Ryškovi v sobotu 16. května na Farmě Nový Jičín – Žilina skládali jezdecké zkoušky. A sdělíme vám to na přímo – oba úspěšně!

Zkoušky se skládaly z teoretické a praktické části. Teoretická zkouška byla ze znalosti historie jezdectví a znalosti koně. Jonáš písemně (víme, že se trochu zapotil) a Ema ústně (na pohodu). Dále oba museli před porotou odprezentovat svého koně, rodokmen a ukázat v postoji a klusu. Jonáš se „převáděl“ se svým JENČIM a Ema se „pochlubila“ svým nádherným ponym ARMÉNEM. Následovala drezúrní zkouška. Jinými slovy zkouška poslušnosti koně na povely před porotou. Jak jezdec vodí koně, posed a celkový estetický dojem dvojice jezdec a kůň. Na závěr byl parkur Jonáš s překážkami ve výšce 80 cm a Ema s překážkami ve výšce 60 cm. Oběma se i tato část zkoušky povedla.

Emě i Jonášovi posíláme velkou gratulaci! Velké poděkování za přípravu posíláme trenéru Standovi Hošákovi a celému HF Hřebčínu v Životicích. Zdá se, že celý „EL – ES – KÁ“ je u Standy v dobrých rukou !

Jak to Emě a Jonášovi slušelo, jakou jezdeckou symbiózu se svými koňmi představovali a jak jim to skákalo, na to vše se můžete podívat níže.

Rozhovor s trenérem parkurového jezdectví Stanislavem Hošákem

Hřebčín HF Životice – webové stránky

Rozhovor s účastníky kurzu jezdectví – děvčata

Rozhovor s účastníky kurzu jezdectví – chlapci

Jezdectví, Pětiboj - nadcházející události

Naši partneři

© 2022 • Tirata.cz