Anna a Štěpán splnili kvalifikační limity pro ME a MS

O famózním vystoupení našich pětibojařů v Kladně jsme již psali. Byť všichni byli opravdu skvělí a jen neradi vyzdvihujeme jednotlivce, v případě Anny Studénkové a Štěpána Surmy toto udělat musíme.

Anička je skvělý plavec, o parník přejela své soupeřky a do běžecké části vybíhala z první pozice. Combi běh je ale nebezpečná a zrádná disciplína. Všem našim příznivcům zatrnulo, když o vedení přišla hned na první střelecké položce. Naštěstí se toto malé zaváhání již neopakovalo a Anna obsadila druhé místo, přičemž výkonem 793 splnila kvalifikační limit pro ME U17.

Jak už před závody řekl v rozhovoru šéftrenér Pavel Gazda, Štěpán jel do Kladna s velkým cílem, překonat magickou hranici 900 bodů. Že by se to mohlo povést, naznačila již plavecká část. Čas 1:59,29 je opravdu fantastický! Běžecký úsek a střelbu Štěpán zvládl bez chybičky, způsobem start/cíl nejenže zvítězil, ale především dosáhl nádherných 905 bodů. Cíl splněn, kvalifikační limit pro ME a MS U17 rovněž, a tak upřímné objetí Pavla se Štěpánem bylo opravdu dojemné.

Aničko, Štěpáne, přejeme Vám, ať jsou všechny okolnosti příznivé a Vy se na podzim do Portugalska, popřípadě Egypta podíváte. Za tyhle fantastické výkony si to zasloužíte.